Szukaj

czwartek, 16 sierpień 2018
Strona główna arrow Nowości arrow Atomowe nowości arrow PSE liczą na wyjaśnienie sprawy udziałów w Ignalinie


PSE liczą na wyjaśnienie sprawy udziałów w Ignalinie PDF Drukuj E-mail
Nadesłał Skrzat
środa, 28 luty 2007
PSE liczą, że kwestia wysokości udziałów w planowanej elektrowni atomowej w Ignalinie na Litwie, wyjaśni się podczas piątkowej wizyty w Warszawie premiera Litwy Gediminasa Kirkilasa.

W połowie grudnia cztery kraje: Polska, Litwa, Łotwa i Estonia zawarły porozumienie o powołaniu konsorcjum czterech firm, które przystąpią do projektu odbudowania mocy ignalińskiej elektrowni atomowej. Wstępne porozumienie, które zawarły spółki energetyczne czterech państw; Lietuvos Energija (Litwa), Latvaenergija (Łotwa), Eesti Energija (Estonia) i Polskie Sieci Elektroenergetyczne (Polska) przewiduje, że każda ze stron ma mieć po 25 proc. udziałów w tym projekcie.

Tymczasem w miniony piątek agencje prasowe, powołując się na wypowiedź Kirkilasa napisały, że Litwa miałaby 34 proc. udziałów w tym projekcie, a partnerzy, w tym Polska - po 22 proc.

Prezes PSE, Jacek Socha powiedział PAP, że jego spółka nie ma oficjalnych informacji nt. wysokości udziałów w przedsięwzięciu. "Informacje o tym dotarły do nas za pośrednictwem agencji prasowych" - powiedział Socha.

Podkreślił, że jego zdaniem, podczas piątkowej wizyty w Warszawie, premier Litwy udzieli stronie polskiej "stosownych wyjaśnień". Socha przypomniał, że decyzję o odbudowie mocy w Ignalinie ostatecznie musi przegłosować litewski parlament.

CIRE.pl
<< wstecz   dalej >>

Sponsor
Hosting w KEI.pl
Reklama
Copyright © 2001 - 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone. Mambo. powered by www.webdeco.pl. Hosting w Kei.pl - serwery dedykowane, kolokacja, Kalendarz rajdowy