Szukaj

czwartek, 16 sierpień 2018
Strona główna arrow Nowości arrow Atomowe nowości arrow Greenpeace naciska na Premiera


Greenpeace naciska na Premiera PDF Drukuj E-mail
Nadesłał Skrzat
środa, 07 marzec 2007
Greenpeace domaga się, by premier Kaczyński poparł konkretne cele dla ratowania klimatu i rozwoju energii odnawialnej - czytamy w komunikacie przesłanym przez tę organizacje.

Jutro przywódcy państw Unii Europejskiej będą podejmować decyzje kluczowe dla przyszłości naszej planety i kształtu europejskiej polityki energetycznej. Greenpeace domaga się, aby premier Kaczyński poparł jednostronny cel redukcji gazów cieplarnianych przez Unię o 30% do roku 2020.

'Ponadto Polska powinna znaleźć się wśród postępowych państw, które przyczyniają się do ochrony klimatu, a nie jego ocieplania. W tym celu polski rząd musi poprzeć prawnie wiążący cel produkcji energii odnawialnej wynoszący minimum 20% do 2020 roku. Tylko prawnie wiążący cel w rozbiciu na poszczególne sektory da poczucie bezpieczeństwa inwestorom i impuls do rozwoju technologii odnawialnych. Zapewni to nie tylko ochronę klimatu, ale też zmniejszy naszą zależność od dostaw z Rosji i zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Polski' - powiedziała Magdalena Zowsik, koordynatorka kampanii energetyczno–klimatycznej.

Greenpeace w swoim komunikacie przedstawia też ostatni sondażem Eurobarometru, w którym aż 75% Polaków popiera wprowadzenie przez UE minimalnego udziału energii odnawialnej w produkcji energii dla każdego kraju. Ekolodzy zwracają w tym miejscu uwagę, że mimo takich wyników sondażu na ostatniej Radzie Ministrów ds. Energii polski minister gospodarki sprzeciwił się poparciu prawnie obowiązującego celu rozwoju energetyki odnawialnej. Zamiast tego wspiera rozwój niebezpiecznej energii atomowej, której większość Polaków nie chce - czytamy w informacji Greenpeace.

'Jesteśmy w decydującym momencie, mamy tylko 10 lat żeby nie dopuścić do kryzysu klimatycznego i zmienić system produkcji energii. Domagamy się, aby premier Kaczyński zajął w Brukseli odpowiedzialne stanowisko i pomógł Unii przyjąć postępowe cele, które uratują klimat. Jednocześnie na własnym podwórku musi skupić się na czystych rozwiązaniach, czyli energii odnawialnej i efektywności energetycznej i porzucić plany rozwoju niebezpiecznej energii atomowej' - podsumowała Zowsik.

CIRE.pl
<< wstecz   dalej >>

Sponsor
Hosting w KEI.pl
Reklama
Copyright © 2001 - 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone. Mambo. powered by www.webdeco.pl. Hosting w Kei.pl - serwery dedykowane, kolokacja, Kalendarz rajdowy