Szukaj

niedziela, 19 sierpień 2018
Strona główna arrow Nowości arrow Atomowe nowości arrow Estonia nie wycofa się z elektrowni w Ignalinie


Estonia nie wycofa się z elektrowni w Ignalinie PDF Drukuj E-mail
Nadesłał Skrzat
czwartek, 08 marzec 2007
Wg zapewnień estońskiego koncernu energetycznego Eesti Energia, nie wycofa się on z projektu budowy elektrowni atomowej w litewskiej Ignalinie. Wcześniej, informacje świadczące o możliwości wycofania się Estonii podał estoński dziennik "Postimees" - napisała Gazeta Wyborcza.

Rzeczniczka koncernu Helen Sabrak powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że artykuł w "Postimees" jest nieporozumieniem, ponieważ Eesti Energia jest bardzo zainteresowana zarówno samym projektem, jak i przystąpieniem Polski do spółki krajów nadbałtyckich. Podkreśliła, że Polska podpisała na razie jedynie list intencyjny z Litwą na temat możliwości korzystania z energii wytwarzanej w przyszłości przez elektrownię.

Helen Sabrak zauważyła jednak, że wciąż nie ma jeszcze formalnego porozumienia pomiędzy firmami energetycznymi Litwy, Łotwy i Estonii. Dodała, że od początku roku prowadzone są negocjacje z PSE, a koncerny krajów nadbałtyckich są bardzo zainteresowane wejściem Polski do spółki.

CIRE.pl
<< wstecz   dalej >>

Sponsor
Hosting w KEI.pl
Reklama
Copyright © 2001 - 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone. Mambo. powered by www.webdeco.pl. Hosting w Kei.pl - serwery dedykowane, kolokacja, Kalendarz rajdowy