Szukaj

niedziela, 19 sierpień 2018
Strona główna arrow Nowości arrow Atomowe nowości arrow Rosja i włoski Enel pójdą razem w energetykę nuklearną


Rosja i włoski Enel pójdą razem w energetykę nuklearną PDF Drukuj E-mail
Nadesłał Skrzat
piątek, 16 marzec 2007
Zgodnie z porozumieniem podpisanym w czasie wizyty prezydenta Rosji Władimira Putina we Włoszech, Rosja i Enel mają zamiar współpracować przy budowie elektrowni atomowych w Europie Środkowej i Wschodniej - napisała Gazeta Wyborcza.

Rosjanie i Włosi będą współpracować przy zarządzaniu sieciami przesyłu energii, produkcji wyposażenia do elektrowni atomowych, oraz wspólnie inwestować w takie zakłady w Rosji i innych państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Porozumienie podpisały Rosatom, rosyjska rządowa agencja ds.energii atomowej, i koncern Enel, którego największym akcjonariuszem jest włoskie państwo.

Polem do rozwoju rosyjsko-włoskiej współpracy w energetyce nuklearnej może stać się np. Słowacja gdzie Enel ma 66 proc. akcji Slovenske Elektrarne. Budowa nowych reaktorów pozwoli Słowacji uporać się z niedoborem energii, jaki grozi temu państwu w najbliższych latach po uzgodnionym z UE wyłączeniu reaktorów z czasów ZSRR. Dodatkowo część energii z nowych reaktorów ma być eksportowana.

CIRE.pl
<< wstecz   dalej >>

Sponsor
Hosting w KEI.pl
Reklama
Copyright © 2001 - 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone. Mambo. powered by www.webdeco.pl. Hosting w Kei.pl - serwery dedykowane, kolokacja, Kalendarz rajdowy