Szukaj

czwartek, 16 sierpień 2018
Strona główna arrow Nowości arrow Atomowe nowości arrow Atom: najpierw Litwa, a potem Polska


Atom: najpierw Litwa, a potem Polska PDF Drukuj E-mail
Nadesłał Skrzat
czwartek, 22 marzec 2007
Polskie firmy najpierw wezmą udział w budowie elektrowni atomowej na Litwie, a około 2020 roku być może podobna powstanie w naszym kraju – czytamy w Rzeczpospolitej.

Doświadczenia z budowy na Litwie mają pomóc Polsce w realizacji własnej pierwszej elektrowni atomowej – mówili uczestnicy wczorajszej konferencji „Energia atomowa dla Polski”. Dziennik cytuje również wypowiedź dyrektor Hanny Trojanowskiej z PSE, która stwierdziła, że na początku najważniejsze jest uzyskanie akceptacji politycznej takiego projektu i przekonanie społeczeństwa. - Trzeba wskazywać korzyści, jakie wynikają z takiej produkcji energii, i w tej kwestii dużą rolę do odegrania ma administracja rządowa – mówiła dyrektor Trojanowska.

Argumentami, które przemawiają za budową w naszym kraju elektrowni jądrowej są między innymi stosunkowo niskie koszty wytwarzania energii elektrycznej w tego typu źródłach, biorąc pod uwagę okres eksploatacji - nawet 60 lat oraz to, że pracuje ona przez 80 tys. godzin w ciągu roku. Jednak nawet gdy pojawią się inwestorzy skłonni wybudować taką elektrownię, a społeczeństwo poprze przedsięwzięcie, trzeba jeszcze dokonać zmian w polskim prawie, które nie ma odpowiednich przepisów dotyczących energetyki jądrowej oraz wykształcić kadrę.

CIRE.pl
<< wstecz   dalej >>

Sponsor
Hosting w KEI.pl
Reklama
Copyright © 2001 - 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone. Mambo. powered by www.webdeco.pl. Hosting w Kei.pl - serwery dedykowane, kolokacja, Kalendarz rajdowy