Szukaj

poniedziałek, 23 lipiec 2018
Strona główna arrow Nowości arrow Atomowe nowości arrow Szwedzka chadecja opowiedziała się za energią jądrową


Szwedzka chadecja opowiedziała się za energią jądrową PDF Drukuj E-mail
Nadesłał Skrzat
poniedziałek, 09 kwiecień 2007
Szwedzcy Chrześcijańscy Demokraci (KDS) zmienili swoje stanowisko w sprawie energii jądrowej. W swoim ostatnim oświadczeniu stwierdzili, że ich partia nie będzie już dążyć do zamykania elektrowni atomowych i zastępowania ich odnawialnymi źródłami energii.

Ponadto w oświadczeniu można wyczytać, iż Chrześcijańscy Demokraci nie wykluczają budowy kolejnych reaktorów w Szwecji po 2010 roku.

Oznacza to, że już 3 z 4 partii wchodzących w skład koalicji rządzącej w tym państwie przejawia chęć rozwoju energetyki jądrowej. Najbardziej pozytywnie jest nastawiona Liberalna Partia Ludowa (FP). Umiarkowana Partia Koalicyjna (MSP) także jest zdania, że należy rozwijać wykorzystanie energii atomowej. W przeciwieństwie do nich, osamotniona już Partia Centrum (CP) nadal uważa, że powinno się stopniowo zamykać elektrownie jądrowe.

Znowelizowana polityka energetyczna Szwecji z 1997 roku co prawda utrzymała funkcjonowanie EJ ale spowodowała zamknięcie dwóch reaktorów (i całej elektrowni) w Barseback.

World Nuclear News
<< wstecz   dalej >>

Sponsor
Hosting w KEI.pl
Reklama
Copyright © 2001 - 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone. Mambo. powered by www.webdeco.pl. Hosting w Kei.pl - serwery dedykowane, kolokacja, Kalendarz rajdowy