Szukaj

poniedziałek, 23 lipiec 2018
Strona główna arrow Nowości arrow Atomowe nowości arrow Austria: protest ekologów przeciw elektrowni w Temelinie


Austria: protest ekologów przeciw elektrowni w Temelinie PDF Drukuj E-mail
Nadesłał Skrzat
niedziela, 15 kwiecień 2007
W środę austriaccy ekolodzy zablokowali na godzinę siedem austriacko-czeskich przejść granicznych. Żądali zamknięcia czeskiej siłowni jądrowej w Temelinie, oddalonej 60 kilometrów od granicy z Austrią - podała Gazeta Wyborcza.

Ekolodzy rozwinęli transparenty z napisami "Stop Temelin" i "Nie chcemy drugiego Czernobyla". Rozdawali ulotki, w których domagali się również, by austriacki rząd zaskarżył Czechy za niewywiązywanie się z obowiązków państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Ekolodzy rozpoczęli protesty 14 marca od blokad czterech przejść granicznych. Ostrzegają, że jeśli rządy Czech i Austrii będą nadal bagatelizować sprawę, to z każdym miesiącem będą zwiększać liczbę blokad. 28 marca blokowali 6 przejść, za tydzień zamierzają blokować osiem.

Austriaccy parlamentarzyści naciskają na rząd kanclerza Alfreda Gusenbauera, aby ten zaskarżył Czechy na forum Unii Europejskiej. Kanclerz zwleka jednak z podjęciem ostatecznej decyzji.

CIRE.pl
<< wstecz   dalej >>

Sponsor
Hosting w KEI.pl
Reklama
Copyright © 2001 - 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone. Mambo. powered by www.webdeco.pl. Hosting w Kei.pl - serwery dedykowane, kolokacja, Kalendarz rajdowy