Szukaj

czwartek, 16 sierpień 2018
Strona główna arrow Nowości arrow Atomowe nowości arrow Współpraca Japonii i Chin


Współpraca Japonii i Chin PDF Drukuj E-mail
Nadesłał Skrzat
niedziela, 15 kwiecień 2007
Jak czytamy w Gazecie Wyborczej, premierzy Chin i Japonii, Wen Jiabao i Shinzo Abe, podpisali w dniu wczorajszym w Tokio porozumienia dotyczące współpracy w sektorze energetycznym i ochrony środowiska.

Porozumienie dotyczy m.in. współpracy w budowie elektrowni atomowej.

"Oba kraje rozumieją, że rozwój energetyki nuklearnej w Azji i na świecie pomoże złagodzić zapotrzebowanie na surowce i wstrzymać globalne ocieplenie" - poinformowali japoński minister handlu Akira Amari i szef chińskiej Narodowej Komisji ds. Rozwoju i Reform Ma Kai.

Jak podała agencja Kyodo, obie strony chcą szukać sposobów, by wspólnie eksplorować złoża gazu na spornych wodach i dążyć do denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

W porozumieniach na temat ochrony środowiska obie strony zobowiązały się do działań na rzecz ograniczenia globalnego ocielenia po roku 2012. Do tego właśnie roku kraje, które ratyfikowały protokół z Kioto, mają zredukować emisję gazów cieplarnianych.

CIRE.pl
<< wstecz   dalej >>

Sponsor
Hosting w KEI.pl
Reklama
Copyright © 2001 - 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone. Mambo. powered by www.webdeco.pl. Hosting w Kei.pl - serwery dedykowane, kolokacja, Kalendarz rajdowy