Szukaj

czwartek, 16 sierpień 2018
Strona główna arrow Nowości arrow Atomowe nowości arrow Atom za gaz?


Atom za gaz? PDF Drukuj E-mail
Nadesłał Skrzat
sobota, 05 maj 2007
Władze Kataru zaproponowały Japonii dostawy gazu ziemnego w zamian za pomoc w rozwoju energetyki jądrowej.

Premier Kataru - szejk Hamad bin Jassim bin Jabr al-Thani - skorzystał z okazji jaką była wizyta robocza premiera Japonii Shinzo Abe w państwach Zatoki Perskiej i przedstawił mu propozycję współpracy. Premier Abe nie odrzucił oferty jednak stwierdził, iż najpierw władze Kataru powinne zwrócić się o pomoc do Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) oraz spełnić wymogi traktatu NPT (Non-Proliferation Treaty - Traktat o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej, funkcjonuje od 1970 r. - przyp. [atomowe]) i zapewnić bezpieczeństwo dla materiałów rozszczepialnych zanim przystąpią do prac nad budową energetyki jądrowej w swoim państwie.

Japonia 30% energii elektrycznej wytwarza w elektrowniach atomowych. Kraj nie posiada natomiast bogactw naturalnych i większość paliw kopalnych, od których jest zresztą silnie uzależniony (np. ropa naftowa), importuje z Bliskiego Wschodu.

World Nuclear News
<< wstecz   dalej >>

Sponsor
Hosting w KEI.pl
Reklama
Copyright © 2001 - 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone. Mambo. powered by www.webdeco.pl. Hosting w Kei.pl - serwery dedykowane, kolokacja, Kalendarz rajdowy