Szukaj

czwartek, 16 sierpień 2018
Strona główna arrow Nowości arrow Atomowe nowości arrow Iran samodzielnie buduje elektrownię atomową


Iran samodzielnie buduje elektrownię atomową PDF Drukuj E-mail
Nadesłał Skrzat
poniedziałek, 21 maj 2007
W sobotę zastępca szefa Irańskiej Organizacji Energii Atomowej Mohammad Saidi. Ogłosił, że kraj ten zbuduje samodzielnie elektrownie atomową – podaje portal pb.pl.

Na razie wiadomo jedynie, że elektrownia będzie miała moc 369 megawatów, nie znane są żadne szczegóły techniczne, ani termin zakończenia inwestycji.

Również w sobotę - czytamy na stronie pb.pl - minister spraw zagranicznych Iranu Manuszehr Mottaki powiedział, że kolejne rozmowy przedstawicieli Teheranu i Unii Europejskiej na temat irańskiego programu nuklearnego odbędą się prawdopodobnie między 21 a 23 maja w Hiszpanii.

Serwis przypomina, że poprzednia tura rozmów UE-Iran odbyła się w Turcji w dniach 25-26 kwietnia. Główny irański negocjator ds. atomowych Ali Laridżani i szef unijnej dyplomacji Javier Solana zapowiedzieli wówczas kolejne spotkanie - nie ustalono jednak żadnego konkretnego terminu. Solana próbował w Ankarze przekonać Iran do zaniechania wzbogacania uranu, w zamian za zniesienie sankcji ONZ. Uzgodniono jednak tylko poinformowanie odnośnych władz o tym, co omawiano i "utrzymanie kanału łączności".

CIRE.pl
<< wstecz   dalej >>

Sponsor
Hosting w KEI.pl
Reklama
Copyright © 2001 - 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone. Mambo. powered by www.webdeco.pl. Hosting w Kei.pl - serwery dedykowane, kolokacja, Kalendarz rajdowy