Szukaj

niedziela, 19 sierpień 2018
Strona główna arrow Nowości arrow Atomowe nowości arrow Francuskie reaktory trafią na Wyspy


Francuskie reaktory trafią na Wyspy PDF Drukuj E-mail
Nadesłał Skrzat
wtorek, 29 maj 2007
Jak zapowiedział szef EDF, spółka szuka w Wielkiej Brytanii miejsc na budowę czterech lub pięciu nowoczesnych elektrowni atomowych. Wartość inwestycji szacuje się na 13-16 mld euro - napisała Gazeta Wyborcza.

Francuzi chcą budować na Wyspach elektrownie najnowocześniejszej konstrukcji z reaktorami o mocy 1600 MW (EPR - przyp. [atomowe]), takie jak w elektrowni w Normandii (we Flamanville - przyp. [atomowe]), która ruszy w 2012 r. Swoje elektrownie w Wlk. Brytanii EDF chce postawić do 2017 r., ale według francuskiego koncernu inwestycje można przyspieszyć, budując nowe zakłady na miejscu starych elektrowni atomowych. W Wlk. Brytanii działa 9 elektrowni atomowych (19 reaktorów: 4x Magnox, 14x AGR, 1x PWR - przyp. [atomowe]), które zaspokajają ok. 19% zapotrzebowania na energię elektryczną. W większości to zakłady zbudowane 30-40 lat temu.

CIRE.pl
<< wstecz   dalej >>

Sponsor
Hosting w KEI.pl
Reklama
Copyright © 2001 - 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone. Mambo. powered by www.webdeco.pl. Hosting w Kei.pl - serwery dedykowane, kolokacja, Kalendarz rajdowy