Szukaj

niedziela, 19 sierpień 2018
Strona główna arrow Nowości arrow Atomowe nowości arrow TVO chce postawić czwarty reaktor


TVO chce postawić czwarty reaktor PDF Drukuj E-mail
Nadesłał Skrzat
sobota, 02 czerwiec 2007
Fiński operator Elektrowni Jądrowej Olkiluoto - Teollisuuden Voima Oy - przygotowuje budowę czwartego bloku.

TVO uruchomił procedurę analizy wpływu na środowisko (Environmental Impact Assessment) ewentualnego nowego bloku w Elektrowni Jądrowej Olkiluoto. Zgodnie z fińskim prawem EIA jest pierwszym zadaniem jakie należy wykonać aby móc przystąpić do planowania budowy nowego reaktora w elektrowni atomowej.

TVO planuje postawić nowy blok o mocy 1000-1800 MWe z reaktorem BWR lub PWR. Procedura związana z badaniami EIA ma się zakończyć w połowie 2008 r. Jeśli zostanie podjęta decyzja o budowie to prace rozpoczną się w 2013 r. a blok zostanie uruchomiony w 2018 r.

W Olkiluoto pracują dwa bloki BWR. Jeden o mocy 840 MWe a drugi 860 MWe. W budowie jest trzeci reaktor - EPR o mocy 1600 MWe, którego producentem jest francuska Areva (w projekcie uczestniczy również niemiecki Siemens, który odpowiada za blok turbogeneratora).

W marcu procedurę EIA rozpoczął również Fortum, operator Elektrowni Jądrowej Loviisa, w której pracują dwa zmodernizowane radzieckie reaktory WWER-440.

World Nuclear News
Teollisuuden Voima Oy
<< wstecz   dalej >>

Sponsor
Hosting w KEI.pl
Reklama
Copyright © 2001 - 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone. Mambo. powered by www.webdeco.pl. Hosting w Kei.pl - serwery dedykowane, kolokacja, Kalendarz rajdowy