Szukaj

niedziela, 19 sierpień 2018
Strona główna arrow Nowości arrow Atomowe nowości arrow Państwowa Agencja Atomistyki: Spokojnie, nie ma zagrożenia


Państwowa Agencja Atomistyki: Spokojnie, nie ma zagrożenia PDF Drukuj E-mail
Dodał wtorek
środa, 04 czerwiec 2008
Nie ma żadnego zagrożenia dla Polski - podkreśla Państwowa Agencja Atomistyki w związku z awarią elektrowni atomowej w Słowenii. Szef PAA, prof. Jerzy Niewodniczański, powiedział portalowi gazeta.pl, że nie ma też zagrożenia dla pracowników elektrowni, środowiska i mieszkańców regionu.- Do awarii doszło o 16.35 - opowiada gazecie.pl szef Państwowej Agencji Atomistyki - pękła rura, czy też zawór w pierwotnym obiegu chłodzenia elektrowni. Z przerwanego obiegu wylewało się dwa i pół metrów sześciennych skażonej wody na godzinę. Jednak wyciek nie stwarza zagrożenia dla ludzi i dla środowiska. Profesor Niewodniczański podkreśla, że nie ma absolutnie żadnego niebezpieczeństwa dla Polski. Gdyby zagrożenie było, to Państwowa Agencja Atomistyki powiadamia specjalny Zespół Kryzysowy przy premierze. Jednak profesor Niewodniczański podkreśla, że w tym przypadku nie było takiej potrzeby.

Jerzy Niewodniczański powiedział portalowi gazeta.pl, że o awarii wiedział niemal natychmiast. Okazało się, że zadziałały europejskie systemy ostrzegania przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Natychmiast po awarii wszystkie polskie stacje radiologiczne przystąpiły do badań - żadna z nich nie zarejestrowała podwyższonego poziomu radioaktywności.

Stała się nieprzyjemna rzecz

Profesor Niewodniczański mówił, że stała się po prostu "nieprzyjemna rzecz" bo reaktor teraz wymaga remontu i w najbliższym czasie z elektrowni nie będzie mogła korzystać ani Słowenia, ani Chorwacja.

Źródło: gazeta.pl
<< wstecz   dalej >>

Sponsor
Hosting w KEI.pl
Reklama
Copyright © 2001 - 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone. Mambo. powered by www.webdeco.pl. Hosting w Kei.pl - serwery dedykowane, kolokacja, Kalendarz rajdowy