Szukaj

niedziela, 26 marzec 2017
Strona główna
Wiadomo¶ci
www.nuclear.pl - Wiadomości


Pierwszy reaktor w UE od 1991 roku.
środa, 09 marzec 2005
Siemens i francuska firma Framatome podpisali kontrakt (wart 3 miliardy funtów) na budowę reaktora j±drowego w Olkiluoto w zachodniej Finlandii. Finowie posiadaj± już dwie elektrowie j±drowe (Loviisa z dwoma reaktorami PWR i Olkiluoto z dwoma reaktorami BWR), które zaspokajaj± ponad 30% zapotrzebowania na energię w kraju. Rzecznik Siemensa powiedział, że przy budowie będzie zaangażowanych 2100 robotników. Koncern chce, aby gwarantem inwestycji był rz±d niemiecki.
Wreszcie reaktor termoj±drowy?
środa, 09 marzec 2005
Japoński minister ds. nauki planuje wkrótce wizytę w Rosji, Chinach oraz Korei Południowej w celu uzyskania poparcia przy realizacji programu ITER (the International Thermonuclear Experimental Reactor). Już od wielu lat pracuje się nad budow± komercyjnego reaktora termoj±drowego. Jako miejsce pierwszej próby bierze się pod uwagę Rokkasho w Japonii lub Cadarache we Francji. Byłaby to rewolucja w dziedzinie energetyki, ponieważ taki reaktor może teoretycznie używać wody morskiej jako paliwa.
<< |< start < << wstecz 51 dalej >> > koniec >| >>

Pozycje :: 351 - 352 z 352

Sonda
Gdzie powinna powstać pierwsza polska elektrownia j±drowa? (dotychczasowe propozycje)
  
Popularne
Aktualnie na stronie
Odwiedza nas 21 go¶ci
Kolporter RSS
Sponsor
Hosting w KEI.pl
Reklama
Biuro Archtektoniczne
Copyright © 2001 - 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone. Mambo. powered by www.webdeco.pl. Hosting w Kei.pl - serwery dedykowane, kolokacja, Kalendarz rajdowy